Skip to main content

Rozprawy zdalne

WIDEOKONFERENCJE I ROZPRAWY ZDALNE

W ramach udostępnionej w sądach powszechnych infrastruktury technicznej umożliwiającej przeprowadzenie rozpraw zdalnych (przez Internet), istnieje możliwość nawiązania połączenia z Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu przez dowolną osobę z własnego urządzenia poprzez wykorzystanie w tym celu dedykowanej aplikacji umożliwiającej nawiązanie takiego połączenia, to jest aplikacji JITSI. Jest to aplikacja, która umożliwia uczestniczenie w rozprawach (posiedzeniach jawnych) z poziomu dowolnego komputera wyposażonego w kamerę i mikrofon, tabletu lub smartfona, z użyciem standardowego łącza internetowego. Po kliknięciu w nadesłany link użytkownik łączy się do odpowiedniej wideokonferencji.

 

W czasie zdalnego połączenia zaleca się stosowanie zestawu słuchawkowego.

 

Przed przystąpieniem do wideokonferencji proszę o zapoznanie się z dokumentem „Zestaw dobrych praktyk uczestnika wideokonferencji” (dokument w załączniku) i „Instrukcją połączenia wideokonferencyjnego za pośrednictwem oprogramowania JITSI” (link do strony Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu umieszczony poniżej). Warto również zapoznać się z informatorem: "Rozprawy zdalne - co warto wiedzieć" (dokument w załączniku).

 

W celu ułatwienia organizacji rozpraw zdalnych, w pierwszym piśmie procesowym skierowanym do Sądu należy wskazać numer telefonu do kontaktu i adres poczty elektronicznej.

 

W ramach pomocy dla obywateli w związku z uczestnictwem w rozprawach w sposób zdalny została uruchomiona przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu telefoniczna linia wsparcia - tel. 71 748 96 00 oraz możliwość zgłaszania problemów pocztą elektroniczną: cpw@wroclaw.sa.gov.pl

 

Instrukcja połączenia wideokonferencyjnego za pośrednictwem oprogramowania JITSI

 

Przydatne Linki:

https://wroclaw.sa.gov.pl/wideokonferencje,m,mg,385

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia:
Wytworzył: adminsr
Publikacja w dniu:
Opublikował: adminsr
Zatwierdzony przez: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 1 700